Ще нещодавно електромобілі відносили до екзотики, тоді як сьогодні на дорогах зустрічається дедалі більше цих транспортних засобів. Такі виробники, як Tesla, Nissan, BMW та інші не просто показують свої розробки на виставках та дивують оточуючих, але й налагодили масштабний випуск новинок, у тому числі бюджетних моделей для людей із середнім статком.
Перші чисті машини з електричним двигуном з’явилися в Україні ще 2012 року. Їх було всього сім, коли як у середині 2020 року це число склало 21 836.
Електрокари цінують за комфорт, безпеку та простоту обслуговування, але основна перевага полягає в екологічності. Машини, оснащені електродвигуном, не забруднюють атмосферу шкідливими викидами на відміну бензинових аналогів. Європейці надають пріоритет захисту навколишнього середовища, тому активно освоюють нову технологію. Україна посідає 5 місце у Європі за кількістю електромобілів.
Варто також відзначити низький рівень шуму під час роботи та економію на придбанні палива. Все, що потрібно – це своєчасно зарядити акумулятор на спеціалізованій станції та впевнено продовжувати свій шлях. Але дорога не перестає залишатися місцем, де потрібна особлива пильність, і страхові випадки не виключені. Електрокар моментально привертає увагу на парковці, і не завжди ця банальна цікавість: незвичайне авто може стати предметом інтересу зловмисників.
Види страхування
Зі зростанням попиту електромобілі збільшується потреба у якісних страхових послугах. Найбільш пріоритетними вважаються добровільний вид страхування КАСКО та обов’язковий вид ОСЦПВ.Їхня суть докорінно не відрізняється від тих продуктів, які компанія пропонує власникам традиційних транспортних засобів.
На законодавчому рівні класифікацію автомобілів ще не визначено остаточно. Страхова компанія приймає рішення самостійно, до якого типу авто віднести той чи інший автомобіль. Коли відбувається оформлення страхового поліса на електромобіль, вирішальним чинником є потужність електродвигуна.
Після укладення договору страхування КАСКО набирає чинності гарантія відшкодування збитків у разі пошкодження або викрадення електрокара. Якщо сам власник завдасть шкоди майну, наприклад, неакуратно заїде у двері гаража і пошкодить кузов, грошова компенсація буде виплачена власнику авто або проведено ремонт за рахунок страхової компанії на СТО.
Всім власникам електрокарів необхідне обов’язкове страхування електромобіля ОСЦПВ. Оформити ОСЦПВ (автоцивілку) зобов’язані власники будь-яких автомобілів – з двигунами внутрішнього згоряння, гібридних та електро. Останні є окремою категорією. Сенс ОСАГО є універсальним і полягає в тому, щоб забезпечити захист усім учасникам дорожнього руху.
Національна комісія фінансових послуг у 2019 році пішла назустріч тенденції збільшення кількості екологічно чистих авто на дорогах країни та затвердила коригуючий коефіцієнт при розрахунку вартості автоцивілки 0,9. Результат – ОСЦПВ стало на 10% дешевше.
Кожен водій оберігає себе від колосальних витрат у ситуації, де він виступає винуватцем, навіть якщо страхова виплата покриє лише частину витрат. Йдеться про компенсацію ремонту та лікування постраждалих. До цього слід додати і відновлення власного майна та здоров’я.