Максимальні розміри франшизи автоцивілки обмежені Законом «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Він визначає, що розмір франшизи ОСЦПВ не може бути більшим за 2% страхового ліміту щодо збитків, завданих майну третіх осіб. Станом на сьогодні у грошовому еквіваленті це становить 2600 гривень.
Що стосується шкоди життю та здоров’ю постраждалих у ДТП людей, то в цьому випадку застосування франшизи законом забороняється.
Як працює франшиза в ОСПЦВ?
Все насправді дуже просто. Розберемо з прикладу. Припустимо, ви оформили поліс автоцивілки з франшизою у 2000 гривень та потрапили у ДТП, пошкодивши чийсь автомобіль. Після підрахунків виявилося, що сума збитків потерпілого (а ОСЦПВ, нагадаємо, компенсує збитки лише третім особам) становила 10 тисяч гривень.
За таких умов франшиза у 2000 гривень означатиме, що страхова компанія виплатить 8 тисяч гривень, а залишок (тобто розмір франшизи) змушений буде покрити власник поліса ОСПЦВ зі своєї кишені. Якщо сума збитків нижча за 2000 гривень, то покривати їх теж будете ви, а не страхова компанія.
Якщо ж поліс ОСЦПВ оформлений із нульовою франшизою, то всю суму збитків – 10 тисяч гривень – покриє страхова компанія.