Автовласники часто переконані, що уклавши договір автострахування ОСАГО, вони захищені від оплати збитків у разі ДТП. Мовляв, усе покриє страхова компанія. Але бувають ситуації, коли страховики приходять, щоби повернути втрати. Це називається «право регресного позову» та закріплено законодавчо.
Насправді право регресу виникає у багатьох галузях права. Але ми зосередимося лише на страхових збитках від ДТП.
Регрес та право на нього
Регрес – це право особи, яка відшкодувала шкоду, звернутися до винуватця з вимогою повернути виплачене.
Ситуація: ви “вліпилися” в інше авто на світлофорі. Нічого серйозного, ніхто не постраждав, окрім багажника вашого візаві.
Витрати на рихтування автомобіля жертви покриває поліс автоцивілки. Всі задоволені. Окрім вашої страхової компанії, якій оказія влетіла в копієчку, адже все сталося, як в анекдоті – ви врізалися в «Мерін», а його ремонт не з дешевих. Ось компанія і вирішила повернути втрачене з вашої кишені.
Право вимагати виплату коштів від винуватця ДТП страховику надає закон “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”. А саме стаття 38 цього Закону.
Втім, навіть якщо ви отримали регресний позов, не поспішайте відкривати гаманець. Страховики іноді зловживають правом на регрес і намагаються перекласти свої збитки на сумлінного власника страхового полісу.
Обирайте найкращі компанії та оформлюйте автострахування ОСАГО онлайн на polis.net.ua