Застраховані мають бути власники легкових та вантажних автомобілів, мотоциклів, моторолерів, мікроавтобусів та автобусів, причепів для легкових та вантажних авто. Дія поліса ОСЦПВ поширюється на будь-якого водія, який керуватиме вказаним у ньому транспортним засобом. І неважливо, хто саме знаходився за кермом при аварії. Страховка має покрити витрати винуватця перед потерпілими.
Але є й нюанси. Наприклад, якщо поліс оформлений на пільговика, він дійсний лише йому. Також поліс не спрацює, якщо страховка оформлена на водія із значним стажем, а за кермом виявиться новачок.
Закон України про ОСЦПВ
Стаття 21.2 – Контроль наявності ОСЦПВ. Хто та коли може перевірити страховий поліс.
До речі, просто та зручно оформити ОСАГО онлайн за допомогою нашого сервісу polis.net.ua
Важливо!
Оформляючи страховку, потрібно враховувати водійський стаж тих, хто їздитиме автомобілем. Якщо в сім’ї з’явився водій-новачок, який нещодавно отримав права, потрібно, доплативши, переоформити поліс, що діє, на новий – без обмеження водійського стажу. Інакше на молодого водія автоцивілка не поширюватиметься.
Є категорії громадян, які мають право їздити і без ОСЦПВ. Це:
учасники бойових дій та інваліди війни, які визначені законом;
інваліди І групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами або особи, які керують його транспортним засобом у його присутності.
Якщо аварію створить хтось із них, то відшкодовувати збитки постраждалим буде МТСБУ.