Насправді, все досить просто. Головне правило – не женіться за дешевизною і не купуйте страховку, коли місце її продажу викликає найменший сумнів.
Часто навіть на узбіччі доріг стоять машини з написом «Автоцивілка». Звісно, далеко не всі з них шахраї. Але ви впевнені, що такий “мобільний офіс” зможете завтра відшукати там, де ви купили поліс?
Найпростіше як уберегтися від фальшивки – оформити ОСАГО онлайн, наприклад на polis.net.ua У такому разі ви гарантовано отримуєте абсолютно чистий поліс.
Якщо ви віддаєте перевагу паперовому документу, то оформлюйте ОСAГО у представників компаній, які не позбавлені права на таку діяльність і не ліквідовані. Перевірити список “живих” страхувальників можна на сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ)..
Також варто перевірити статус поліса ОСАГО, який вам оформляє агент у централізованій базі даних МТСБУ.
Якщо статус поліса вказаний як «невикористаний», то з ним усе гаразд. А от якщо стоїть «втрачено» чи щось інше – перед вами шахрай, який хоче просто вас обдурити.
А тепер про те, як поліція перевіряє силу полісу автоцивілки. Ця процедура не є закритою, вона доступна будь-кому. Дію поліса ОСАГО можна перевірити все в тому ж МТСБУ за посиланням. Для цього достатньо ввести державний номер авто або номер поліса автоцивілки у відповідне віконце. Займає це кілька секунд.
До речі, все це можна зробити і у випадку, якщо немає доступу до Інтернету. Для цього потрібно просто зателефонувати до контакт-центру Моторного (транспортного) страхового бюро України за телефоном: 0 800 608 800.
Крім того, перед тим як укладати договір ОСАГО ви можете ознайомитися з тим, як виглядає сам поліс.
Отже, способи уберегтися від фальшивки – досить прості та елементарні. І займають лічені хвилини. Але зберігають потім купу нервів та грошей.