Зазвичай жертвами шахраїв стають ті, хто прагне заощадити та укладає договір ОСПЦВ за єдиним параметром – ціною.
Цим користуються шахраї, беручи з такого автовласника гроші і надаючи йому замість папірця, який нічого не вартий.
Найпростіший спосіб – надрукувати бланки договорів на кольоровому принтері. Адже, хоча вони й містять елементи захисту (спеціальний папір і фарба, антисканерна сітка, мікротекст тощо) відрізнити це все «на око» практично неможливо, хіба що підробка виконана дуже грубо.
Ще один спосіб – так звані «двійники». Коли ви оформляєте поліс, страховий агент заповнює його у двох примірниках.
Один із них – самокопіювальний екземпляр, на якому відображається все, що пише агент на верхньому документі. Верхній екземпляр він віддає вам, а другу сторінку-копірку замінює чистим аркушем паперу. Таким чином страхова компанія просто не знає, що під тим самим номером у неї існує кілька договорів страхування.
І таких полісів агент може виписати скільки захоче, але дійсними вони не будуть, адже не зареєстровані в страховій компанії, а оплата за них залишилася в кишені агента.
Також у руках шахраїв залишилося безліч страхових полісів вже ліквідованих страхових компаній. Клієнт отримує поліс компанії, якої немає у природі.
Ситуацію ускладнює те, що багато полісів, у тому числі абсолютно порядних страхових компаній, залишилися на окупованих територіях. Ці бланки також активно використовуються шахраями.Крім того, іноді агенти повідомляють свою страхову компанію, що видані їм бланки полісів ОСЦПВ нібито втрачені. Компанія реєструє їх як такі, що втратили чинність, проте несумлінні агенти продовжують використовувати їх, видаючи ці папірці своїм клієнтам.
Це основні способи, але гарантувати, що перелік вичерпний, ми, звичайно, не можемо – фантазія шахраїв не має межі, вони постійно йдуть у ногу з часом, вигадуючи нові варіанти вилучення у довірливих співгромадян зайвих грошей.
Найкращий спосіб уберегтися від шахрайства з полісами – оформити електронний поліс ОСЦПВ на сайті polis.net.ua.